Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

1 plebiscyt, 4 kategorie, 20 projektów – zagłosuj na najlepsze inicjatywy w Wielkopolsce!

Ruszyła III edycja plebiscytu „Łączy nas WIELkopolskiE”! Jego celem jest docenienie projektów, które zostały dofinansowane z Funduszy Europejskich. Głosować można w czterech kategoriach i tak się składa, że trzy nominowane projekty zostały zrealizowane w Pile i okolicach.

 

Cztery kategorie, dwadzieścia projektów – to wyjątkowa edycja plebiscytu, ponieważ Fundusze Europejskie są z nami już od 20 lat! Swoje głosy, po jednym w każdej kategorii, możesz oddać online od 15 do 28 maja na stronie internetowej: laczynas.wielkopolskie.pl. Głosować możesz codziennie aż do zakończenia plebiscytu. 

Poznaj nominowanych z Piły i okolic

Na początek dwa projekty w kategorii „Łączy nas społeczna misja”. Pierwszym z nich jest utworzenie Klubu Seniora w Gminie Zakrzewo. Jego uczestnicy korzystali z różnorodnych form terapii zajęciowej, spotkań z dietetykiem i psychologiem. Brali udział w warsztatach manualnych, florystycznych, rękodzielniczych i komputerowych. Dużo też podróżowali! Zakrzewo jest przykładem jak w Wielkopolsce (z Funduszami Europejskimi) konsekwentnie przybywa miejsc przyjaznych srebrnemu pokoleniu.

Drugim projektem jest budowa hospicjum stacjonarnego z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej. Utworzone hospicjum zapewnia pomoc wymagającym opieki seniorom i osobom zmagającym się z nieuleczalnymi chorobami. Dzięki nowej placówce nie muszą oni przemieszczać się do większych miast, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Trzecim reprezentantem Piły i okolic, który otrzymał nominacje, tym razem w kategorii „Łączy nas architektura i kultura” jest Gmina Piła. Chodzi bowiem o kompleksową modernizację obszarów nadrzecznych rzeki Gwdy. Inwestycja sprawiła, że mieszkańcy i przyjezdni mają przestrzeń do odpoczynku, rozrywki i uprawiania sportów. Z myślą o młodych mieszkańcach wybudowano nowoczesną skateplazę. Tuż obok powstał tor do jazdy na rolkach. Wybudowano także dwa boiska do siatkówki i jedno wielofunkcyjne – do koszykówki, siatkówki czy piłki nożnej. 

Projekty, które zmieniają Wielkopolskę

W Wielkopolsce zrealizowano wiele projektów, które sprawiły, że życie w tym regionie stało się po prostu łatwiejsze. Dzięki innowacjom firmy zyskały dostęp do nowoczesnych technologii, co pomogło im zwiększyć konkurencyjność i uznanie na zagranicznych rynkach. Nowoczesne zdobycze nauki wykorzystano także w medycynie. Robotyka chirurgiczna, o której 20 lat temu nawet nie śniliśmy, poprawiła jakość leczenia i zwiększyła bezpieczeństwo pacjentów. Rozwój szkolnictwa podniósł poziom edukacji w województwie, pomagając absolwentom wejść na rynek pracy. Projekty ekologiczne, takie jak rozwój zielonej energii i promocja transportu niskoemisyjnego, każdego dnia przyczyniają się do ochrony środowiska, zmniejszając ilość zanieczyszczeń. Natomiast inwestycje w kulturę i odnowienie przestrzeni publicznych ożywiły lokalne społeczności i pomogły pielęgnować kulturalną tożsamość Wielkopolski. Ożywiła się również cała sfera społeczna – od inicjatyw aktywizujących dzieci i młodzież, po seniorów.

To tylko mały ułamek nominowanych w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE”. I jedynie fragment pozytywnych zmian, które ze sobą niosą. Projekty pochodzą z całej Wielkopolski, od infrastrukturalnych po społeczne. To 20 projektów, które pokazują skalę działania Funduszy Europejskich przez 20 lat. 

Jeszcze nie wiesz, na kogo zagłosować? Wejdź na laczynas.wielkopolskie.pl, poznaj nominowanych, zaznacz jeden projekt w każdej kategorii i trzymaj kciuki za faworytów! 

 


Fb @FunduszeEuropejskiedlaWielkopolski

IG @fundusze_eu_dla_wielkopolski

YT @FunduszeUEdlaWielkopolski

LinkedIn @Fundusze Europejskie dla Wielkopolski

X @funduszeuewlkp

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PawełTreść komentarza: Platforma robi przymiarki do wprowadzenia cenzury pod pretekstem walki z mowa "nienawiści".Data dodania komentarza: 22.12.2024, 19:29Źródło komentarza: Wniosek senatora Szejnfelda: Surowe kary za mowę nienawiściAutor komentarza: psucie obyczajówTreść komentarza: Czy dla kontrastu, senator pomyślał o nagrodach dla pozytywnych wartości? Na przykład Szalbierz odznaczył się determinacją w organizacji marszów przez Piłę pederastów i trybad. To takie współczesne, dwudziesty pierwszy wiek! Upadek demografii.Data dodania komentarza: 22.12.2024, 15:39Źródło komentarza: Wniosek senatora Szejnfelda: Surowe kary za mowę nienawiściAutor komentarza: gol samobójTreść komentarza: Powinien senator wystąpić z wnioskiem o kary dla kłamczuchów wyborczych, fałszerstw w komisjach.Data dodania komentarza: 22.12.2024, 15:35Źródło komentarza: Wniosek senatora Szejnfelda: Surowe kary za mowę nienawiściAutor komentarza: Gruba KajaTreść komentarza: Mariusz posiadł wielkie szczęście mogąc wytrąbić półtora flaszki na Kolegium Redakcyjnym Tygodnika Nowego i jeszcze załapał się na koniak, bo triumfator konkursu Kameleon2005 nie stawił się w redakcji. Podobno też Mariusz się cieszył z oszczędzenia stówy i możliwości pożarcia ciastek.Data dodania komentarza: 22.12.2024, 15:31Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: oh, MariuszTreść komentarza: Coś ty osiągnął w życiu prócz hejtu?Data dodania komentarza: 16.12.2024, 23:32Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ŚliwkaTreść komentarza: Jak stokłosa (Bromus erectus) to i kosmatka Luzula pilosa). To są chwasty na grządce z marchewką. A w tradycyjnej hodowli papaver somniferum w Białośliwiu, to niedopuszczalna klęska agronomii.Data dodania komentarza: 16.12.2024, 13:09Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama