Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

We wrześniu rusza Miejsce Mocy

W Złotowie przy ul. Wioślarskiej, w malowniczym sąsiedztwie jeziora zaleskiego i obiektów sportowych, powstaje coś wyjątkowego. Coś, co może zrewolucjonizować podejście do wsparcia osób z niepełnosprawnością w całym kraju. Miejsce Mocy, nowo otwarte centrum Fundacji Złotowianka, to nie tylko budynek – to przestrzeń pełna energii, pasji i nadziei, która ma na celu integrację społeczną i rozwój poprzez sport.
We wrześniu rusza Miejsce Mocy

Po ponad 16 latach intensywnej działalności, Fundacja Złotowianka z dumą prezentuje swoje najnowsze dzieło - pierwsze w Europie Centrum Frame Running. W sercu Złotowa, tuż nad malowniczym Jeziorem Zaleskim, powstało miejsce, które ma stać się inspiracją i wsparciem dla tysięcy osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Miejsce Mocy to nie tylko budynek, ale prawdziwy azyl, w którym wszyscy - od najmłodszych po seniorów - znajdą coś dla siebie. Centrum oferuje szereg aktywności, takich jak zajęcia sportowe, warsztaty edukacyjne oraz spotkania międzypokoleniowe, które będą integrować lokalną społeczność i gości z całej Polski.

Otwarcie Miejsca Mocy odbędzie się 14 września 2024 roku, a wydarzenie to uświetni obecność najwyższych przedstawicieli władz: od lokalnych włodarzy, po posłów i ministrów. To wyjątkowe wydarzenie ma szansę przyciągnąć uwagę ogólnopolskich mediów, ponieważ Miejsce Mocy to pierwszy w Polsce tak kompleksowy ośrodek dedykowany Frame Runningowi – dyscyplinie, która zdobywa coraz większe uznanie na arenie międzynarodowej.

- W małym miasteczku rodzi się wielka zmiana. To, co niegdyś było tylko marzeniem, dziś staje się rzeczywistością, która ma moc odmienić życie wielu osób w całej Polsce. Od 14 września w Złotowie moc będzie na wyciągnięcie ręki – mówi Marta Śliga, managerka Fundacji Złotowianka, która zaprasza do uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu. - Chcielibyśmy dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, którzy mogą skorzystać z naszych usług i wsparcia – dodaje Marta Śliga. 

 

 

Centrum Frame Running to miejsce, dzięki któremu będzie można na większą skalę rozwijać i usprawniać osoby z niepełnosprawnościami poprzez FrameRunning: zwiększać ich sprawność, samodzielność i aktywność, rozwijać ich kompetencje ruchowe, pomagać im pokonywać bariery fizyczne i psychiczne, podnieść ich samoocenę, a także integrować z innymi sportowcami z niepełnosprawnościami oraz ze zdrowym światem sportowym.

Centrum pozwoli też fundacji Złotowianka na rozszerzenie skali działań związanych z recyklingiem, z produktami handemade, z HelpShopem – charytatywnym sklepem fundacji. Ma również uchronić fundację przed brakiem stabilności finansowej wraz z ograniczeniem wpływów z 1,5% podatku.

Centrum FR stanowić będą: sala rehabilitacyjno-sportowa, sala do terapii manualnej, pokoje przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami, sala konferencyjna i magazyny. To także biuro fundacji, w którym w godnych warunkach będą mogli Podopiecznych fundacji przyjmować pracownicy, a siedmioro z nich to osoby z niepełnosprawnościami.

Frame Running fundacja Złotowianka wprowadziła do Polski kilka lat temu. Intensywny rozwój tej dyscypliny sprawił, że dziś w 10 sekcjach fundacji (w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Pile, Złotowie i sekcji patronackiej w Rzeszowie) trenuje blisko 100 zawodników.

Centrum Frame Running pozwoli jeszcze skuteczniej przeciwdziałać takim problemom jak wykluczenie społeczne, samotność i zła sytuacja finansowa osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin, brak ofert sportowych dla osób z niepełnosprawnościami, apatia, niezaangażowanie osób z niepełnosprawnościami w życie społeczne, brak środków finansownych na prowadzenie systematycznej rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami.

 

DLACZEGO WARTO włączyć się w budowę Cetrum Frame Running?

 

  • bo dzięki FrameRunning osoby z niepełnosprawnościami, poruszające się na wózkach, mogą biegać!

  • bo dajemy im szansę na poprawę ich życia

  • poprzez FrameRunning dajemy możliwość życia pełną piersią, osiągania sukcesów

  • nie pozwalamy osobom z niepełnosprawnościami zamykać się w sobie i czekać na pomoc – wymuszamy na nich aktywność

  • sprawiamy, że i oni dają światu coś od siebie: najpierw swój wysiłek na treningach, a potem swoje sukcesy – możemy być dumni z Polaków osiągających sukcesy na zawodach

  • bo zmotywowani i aktywni niepełnosprawni nie są takim obciążeniem dla społeczeństwa jak osoby z niepełnosprawnościami zamknięte w domach, zamknięte na ludzi

  • bo wraz z nami każdy DARCZYŃCA stanie się częścią innowacji, jaką jest FrameRunning

  • bo znają Złotowiankę i cenią za rzetelność w PFRON, PKPar, START, ROPS, OWES-Etap itp.

  • bo Złotowianka stale podnosi swoje kwalifikacje, jesteśmy kreatywni w działalności i pozyskiwaniu środków dla naszych podopiecznych

  • bo ufają nam osoby z niepełnosprawnościami – grono podopiecznych Złotowianki stale się powiększa

  • bo doszliśmy w rozwoju do takiego momentu, że bez Centrum Frame Running nie możemy już zrobić z aktualną bazą nic więcej

  • bo mamy jeszcze siły, a jesteśmy coraz starsze, a musimy zabezpieczyć bazę dla naszych następców, by kontynuowali pracę fundacji

  • bo DARCZYŃCA może zaangażować się w coś innowacyjnego – PIERWSZE w Polsce Centrum

  • bo DARCZYŃCA może przekazaną nam darowiznę odpisać od podatku

  • bo będzie DARCZYŃCY miło, że dzięki niemu ktoś się uśmiechnie, będzie szczęśliwy

Przyłącz się do budowy Centrum Frame Running, a pomożesz niejednemu potrzebującemu, a wielu – siła Twojego wsparcia będzie jeszcze większa!

Wpłaty można dokonać w wygodny sposób za pomocą przyjaznego modułu na stronie: https://centrumframerunning.pl

 

(red)

Wykorzystano informacje ze strony 

www.zlotowiankahelp.pl 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: możliwościTreść komentarza: Obecnie w tej chwili gruby grubasek synuś Kamila ma z 13 latek lub coś w pobliżu. Mógłby w oczekiwaniu na dorosłość Lenki oszczędzać kopulator, gdyby zaś miał tendencje do pedalstwa, może spuścić się na Maxa.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 15:06Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: OknoTreść komentarza: Czy Mariusz wygląda na bidę? Wygląda.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:56Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: prawdziwek Boletus boletusTreść komentarza: Tak, to prawda bezwzględna. Trzeba się trzymać prawdy, żeby było jak należy.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:55Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: golarkaTreść komentarza: Najciekawsze, że Artur Łazowy ostro wyłysiał.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:09Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: jego farmutilTreść komentarza: Dla wspomożenia akcji klockowania gamet nasz sztyft redakcyjny Mariusz niech się zgłosi do szefa firmy utylizacyjnej przy drodze DK10. Tam mają ubojnię i nie mają co zrobić z gametami buhajów.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 12:08Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama