SMAK ŻYCIA na XII Festiwalu Nauki w Pile! Już 16-20 kwietnia
- pod honorowym patronatem Starosty Pilskiego
Od 2007 roku ich celem jest prezentowanie osiągnięć naukowych i promocja interesujących zagadnień społeczno-kulturalnych, a także spotkań z autorytetami świata nauki i kultury, takimi jak: profesor Jan Miodek, Bogusław Wołoszański, Michał Ogórek, Leszek Mazan i Mariusz Szczygieł oraz z przedstawicielami wielkich podróżników polskich, wśród nich z kapitanem Krzysztofem Baranowskim – informują organizatorzy imprezy z PWSZ w Pile
W tym roku wydarzenia festiwalowe trwać będą od 16 do 20 kwietnia i podporządkowane zostaną hasłu „SMAK ŻYCIA”. Specjalnym Gościem tegorocznego Festiwalu będzie znany dziennikarz kulinarny, podróżnik, autor książek i cenionych programów telewizyjnych – Robert Makłowicz, który poprowadzi spotkanie w dniu 19 kwietnia o godz. 18.00 w Auditorium Maximum pilskiej PWSZ przy ul. Podchorążych 10.
- Rozpoczniemy jednak w poniedziałek 16 kwietnia od panelu SMAKI ŻYCIA, w którym o dobrych nawykach żywieniowych, jako drodze do zdrowego życia opowie Dorota Łapa (dietetyk tradycyjnej medycyny chińskiej, założycielka Centrum Zdrowego Odżywiania Orkiszowe Pola). Wykład ten, uzupełnią atrakcyjnymi prezentacjami i warsztatami kulinarnymi panie: Karolina Chęś i Justyna Jasoń-Pawłowska. Wśród przedsięwzięć zaplanowanych kolejnego dnia, we wtorek 17 kwietnia, w godz. 10.00-12.00, znajdą się spotkania SMAKI SUKCESU - przybędzie trener biznesu Sebastian Kociński oraz wokalista rockowy, publicysta, artysta rozrywkowy i autor happeningów – Krzysztof Skiba. Środę poświęcimy licznym spotkaniom językowym. Urozmaiceniem tego dnia mają być Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi, którym patronować będzie Rektor PWSZ (konkurencje studentów) i Starosta Pilski (mistrzostwa uczniów szkół średnich) – wymienia Aleksandra Fabiszak z Biura Informacji i Promocji uczelni.
Tradycyjnie nie zabraknie pokazów z zakresu nauk medycznych, humanistycznych i ścisłych, wykładów otwartych, warsztatów oraz licznych konkursów – słowem czwartkowej NAUKI Z PRZYMRUŻENIEM OKA.
Podczas imprezy Stowarzyszenie Przedmoście (Pilskie Muzeum Wojskowe) będzie przypominać o 100-letniej tradycji sekcji automobilowej w Pile. Z tej okazji przygotowało wyjątkową wystawę oraz wyeksponuje zabytkowe pojazdy wojskowe.
- W związku z tym, że w tym roku obchodzimy 50. rocznicę Wydarzeń Marcowych, jednemu z dni Festiwalu chcielibyśmy nadać podtytuł GORYCZ ŻYCIA. Na tę część zaprosiliśmy prof. Pawła Śpiewaka, by wspólnie zastanowić się „czego powinien nauczyć nas marzec 1968 roku?”
Wstęp na wszystkie przedsięwzięcia jest wolny. Na wybrane spotkania obowiązuje konieczność zgłoszenia.
(e)
Napisz komentarz
Komentarze