Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Odsłonięto tablicę pamiątkową Włodzimierza Winklera

W budynku Powiatowej Hali Sportowej przy ul. Pola w Pile odsłonięto tablicę upamiętniającą Włodzimierza Winklera, działacza sportowego, niezwykle zasłużonego dla rozwoju pilskiej siatkówki. Uroczystość odbyła się podczas III Memoriału Włodzimierza Winklera, podczas którego w zmaganiach siatkarskich brały udział drużyny z całego kraju.
Reklama
  • Źródło: Starostwo Powiatowe w Pile
Odsłonięto tablicę pamiątkową Włodzimierza Winklera

W ceremonii odsłonięcia tablicy udział wzięła rodzina Włodzimierza Winklera, w tym żona Barbara, dzieci, przyjaciele, znajomi, jak również podopieczni z dawnych lat. Powiat Pilski był reprezentowany przez starostę pilskiego Eligiusza Komarowskiego, członka Zarządu Powiatu w Pile Marka Kamińskiego, przewodniczącego Rady Powiatu w Pile Kazimierza Wasiaka i skarbnika powiatu pilskiego Tomasza Pawłowskiego.
 
- Bardzo się cieszę, że zostałem zaangażowany w ten pomysł i że udało się go zrealizować. Pokoleniu, które znało osobiście Włodzimierza Winklera, jego dokonania, ale także pasję do sportu i ręki do młodzieży nie trzeba przedstawiać. Ale tym najmłodszym, którzy być może dopiero stawiają pierwsze kroki na siatkarskich parkietach tablica ta będzie przypominała o tej wielkiej postaci. Był człowiekiem pełnym pasji, oddanym siatkówce - powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.
 
Włodzimierz Winkler był założycielem i wiceprezesem klubu siatkarskiego Joker Piła, wiceprezesem ds. szkoleniowych Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. W latach 2006 - 2010 był radnym miejskim, a od 2010 - radnym Rady Powiatu w Pile. Był jednym z inicjatorów powstania Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Pile. Zmarł nagle 10 grudnia 2012 roku w wieku 64 lat. 

Reklama

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

pamiętliwy pamiętacz 30.12.2022 14:17
Ten portret wcale jest niepodobny do Władka.

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama