Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Odznaczenie na ćwierćwiecze

Aula Nova, Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Tu tutaj podczas uroczystej gali senator Adam Szejnfeld wręczył dr Marianowi Królowi, prezydentowi Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, Wielki Medal Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. Odznaczenie zostało przyznane z okazji jubileuszu 25-lecia działalności Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego oraz 210. rocznicy urodzin Hipolita Cegielskiego.
Odznaczenie na ćwierćwiecze

   - W dzisiejszych czasach niszczenia autorytetów, podważania szczytnych idei i braku szacunku dla codziennej pracy trzeba doceniać ludzi oraz organizacje, które nadal niosą te wartości na swoich sztandarach. Szczególnie ważne jest to u nas, w Wielkopolsce, gdzie kult dla pracy organicznej, dla pracy u podstaw oraz szacunek dla pozytywizmu niestety także z wolna się zaciera. Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego jest jednym z tych najbardziej wybitnych, które ciągle dba o krzewienie wiedzy oraz promocję, także wśród młodych, tych wspaniałych, wielkopolskich wartości. Głową, sercem i duszą tego Towarzystwa jest dr Marian Król, i to jemu szczególnie dziękuję za minione dekady pracy i aktywności. Na jego ręce składając Medal Senatu RP dziękuję też wszystkim, którzy tworzyli w przeszłości i działają aktualnie w Towarzystwie kultywując nie tylko pamięć o Hipolicie Cegielskim, ale również i o pracy organicznej – mówił w swoim przemówieniu senator Adam Szejnfeld. 

      Warto przypomnieć, że Adam Szejnfeld od wielu już lat ściśle współpracuje z Towarzystwem im. Hipolita Cegielskiego w wielu jego inicjatywach. Jednym z najbardziej spektakularnych była budowa pomnika Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, kiedy to senator Adam Szejnfeld był przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Budowy Pomnika. Przypomniał o tym w swoim przemówieniu prezydent Marian Król. Za swoją działalność na rzecz pracy organicznej oraz całego ruchu pozytywistów Adam Szejnfeld w minionych latach uhonorowany był Medalem Hipolita Cegielskiego za działania na rzecz krzewienia pracy organicznej, otrzymał także statuetkę Złotego Hipolita za aktywne działania na rzecz polskiej gospodarki i upowszechniania wielkopolskich wartości.

      Podczas Wielkiej Gali 25-lecia Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego odbył się wspaniały koncert orkiestry i chóru, a gwoździem programu było prapremierowe wykonanie specjalnie na tę okoliczność stworzonej kantaty pt.: „Kalejdoskop źródła”, której autorem muzyki jest pani Alina Kubik, a twórcą słów - Dominik Górny.  Kantata uzyskała patronat honorowy Światowego Projektu „Poezja Dla Kultury Godności” oraz „Krystian Zawada Artist”.  Forma tego wspaniałego utworu jako rodzaj sztuki wokalno-instrumentalnej i rozbudowanej, podkreślał podczas wydarzenia uniwersalność i różnorodność patrzenia na ideę pracy organicznej oraz jej wydźwięk dla życia społecznego.

      - Rok 2023, w kontekście etosu pracy organicznej, jest dla Wielkopolski szczególnie ważny - podsumował dr Marian Król, dziękując senatorowi Adamowi Szejnfeldowi za długoletnią, bardzo dobrą współpracę. - Praca organiczna to istota przeżywania tradycji w naszym regionie – mówił dr Marian Król. 

Kamila Łańska

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: HefajstosTreść komentarza: Dobrym może być miejsce spoczynku Rycha we wsi zabitej kołkami i dechami i pałą ormowską domniemanego, niedookreślonego tatusia.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 11:26Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklamadotacje rpo
Reklama