Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

6 zastosowań wytrzymałych rękawów foliowych w różnych branżach

Jednym z najchętniej wykorzystywanych produktów do pakowania jest rękaw foliowy. Charakteryzuje się funkcjonalnością, a także wysoką jakością i wytrzymałością. Tego typu opakowanie spełnia nawet najbardziej wymagające kryteria. Gdzie najczęściej wykorzystuje się takie rękawy z trwałej folii i które branże wybierają je najczęściej?
  • 30.12.2022 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
6 zastosowań wytrzymałych rękawów foliowych w różnych branżach

Rękawy foliowe w przemyśle spożywczym

Wysokiej jakości rękawy foliowe są bardzo popularne w przemyśle spożywczym. Zapewniają szczelne pakowanie i porcjowanie produktów, nie rozrywają się i chronią zawartość przed wilgocią czy zwietrzeniem.

Przechowywanie produktów sypkich

Solidny rękaw foliowy to dobre opakowanie do produktów sypkich. Pozwala łatwo podzielić je na odpowiednie porcje. Zapakowany artykuł spożywczy, taki jak ryż czy kasza, może być wygodnie przechowywany przez długi czas. Produkt jest zabezpieczony przed wilgocią. Ponadto taki rękaw foliowy jest szczelny, więc zapobiega rozsypaniu się zawartości.

Pakowanie świeżej żywności

Aby zachować świeżość żywności na dłuższy czas, producenci często wybierają rękaw foliowy do zgrzewarki. Takie opakowanie jest odporne na działanie wysokiej temperatury. Z tego powodu idealnie nadaje się do zamykania za pomocą zgrzewarki. Umieszczone w środku produkty na dłużej zachowują swoje walory smakowe i zapachowe. Dotyczy to zarówno owoców i warzyw, jak i innych przetworów zapakowanych w rękaw foliowy termokurczliwy.

Porcjowanie produktów

Wielu producentów żywności decyduje się na sprzedaż swoich artykułów spożywczych w gotowych porcjach. Rękaw foliowy do pakowania doskonale nadaje się do rozdzielania produktów. Można w ten sposób porcjować w oparciu o wagę lub ilość takie artykuły jak:

  • warzywa i owoce,
  • bułki i pieczywo,
  • produkty sypkie, w tym mąkę czy cukier,
  • słodycze i przekąski.

Rozdzielenie i zapakowanie produktów w wygodne rękawy foliowe z LDPE usprawnia transport, rozładunek oraz sprzedaż artykułów.

Pakowanie w rękaw foliowy w przemyśle chemicznym

Do pakowania w rękawy foliowe nadają się produkty nie tylko spożywcze. Tego typu opakowania są również popularne w branży chemicznej.

Sprzedaż i dystrybucja materiałów chemicznych

Do pakowania substancji chemicznych w postaci proszku czy nawet płynu można wykorzystać szczelne rękawy foliowe. Odpowiednio zamknięte zapobiegają przedostawaniu się różnych materiałów na zewnątrz. Do takich celów zwykle wybiera się opakowania wykonane z folii odpornej na substancje chemiczne i niewchodzącej z nimi w reakcje

Rękawy w przemyśle

Rękaw foliowy gruby, odporny na rozciąganie i przecieranie jest dobrym rozwiązaniem również w przemyśle, branży budowlanej i tym podobnych. Podobnie jak w innych przypadkach ułatwia pakowanie, magazynowanie i dystrybucję materiałów.

Rolnictwo a rękawy wykonane z folii

Coraz popularniejszym zastosowaniem dla rękawów foliowych jest produkcja tzw. kiszonek. Ponieważ tego typu opakowania są szczelne, nie przepuszczają wilgoci i powietrza, tworzą do tego procesu odpowiednie warunki.

Branża produkcyjna i budowlana

Wytrzymałe opakowania, jak rękawy foliowe z HDPE, są bardzo przydatne na placu budowy czy w zakładzie produkcyjnym. Wykazują się dużą wytrzymałością i odpornością na bardzo niskie lub wysokie temperatury. Pozwalają na przechowywanie produktów sypkich lub drobnych elementów np. gwoździ czy śrub.

Rękaw foliowy — producent i cena

Jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów od wielu lat pozostaje rękaw foliowy do pakowania. Producent, który ma wiele lat doświadczenia, może zapewnić produkty w różnych rozmiarach i typach. Ich cena będzie inna w zależności od rodzaju folii, a koszt zakupu jednej rolki zaczyna się od kilkuset złotych

 

Rękawy foliowe są praktyczne i mają wszechstronne zastosowania. Wybierz odpowiednie dla swojej firmy z pomocą wykwalifikowanych specjalistów!

--- Artykuł sponsorowany ---


Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama