Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Pierwszy kącik czytelniczy w gminie Wysoka

W maju tego roku Ośrodek Upowszechniania Kultury w Wysokiej przystąpił do programu #wzmocnijswojeotoczenie, starając się pozyskać środki na zagospodarowanie przestrzeni przy garażach. Organizatorem programu są Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.
Pierwszy kącik czytelniczy w gminie Wysoka

        W czerwcu nadeszła informacja o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i przyznaniu 20 tys. zł na realizację kącika czytelniczego. - Potem były trzy miesiące intensywnych prac, aby teren przy OUK w Wysokiej wyglądał pięknie - mówi dyrektor placówki Czesław Pająk. 

      Zadanie objęło zerwanie darni i przygotowanie terenu pod osadzenie krawężników, położenie krawężników, utwardzenie i wyrównanie terenu, przygotowanie ściany i wykonanie muralu florystycznego, wykonanie nasadzeń krzewów, położenie trawy z rolki, montaż ekranu LED, wykonanie ozdobnego płotka ogrodzeniowego i budki bookcrossingowej, wykonanie kompletu mebli ogrodowych, zamontowanie parasola ogrodowego chroniącego od promieniowania UV, założenie mat ogrodzeniowych chroniących od wiatru.

      Nie udałoby się zrealizować tych wszystkich działań, gdyby nie wsparcie finansowe z ogólnopolskiego programu grantowego #wzmocnijswojeotoczenie, którego celem jest wsparcie oddolnych inicjatyw związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego, bezpieczeństwem, edukacją i ochroną środowiska. 

      - Efekty, jakie udało się osiągnąć, przerosły nasze oczekiwania. Zrealizowane zostały wszystkie cele założone w projekcie. Stworzono pierwsze miejsce w gminie Wysoka, do którego można przyjść poczytać książkę i wymienić się lekturą z innymi czytelnikami. Już teraz zapraszamy wszystkich spragnionych relaksu i odpoczynku do kącika czytelniczego przy OUK - zachęca Czesław Pająk.

msz


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama