Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Pamiętali o nauczycielach

Dzień Edukacji Narodowej. Chodzież - świętowano w gminie i mieście.
Pamiętali o nauczycielach

Z okazji Dnia Nauczyciela, ale także w ramach upamiętnienia 250 rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, Wójt Gminy Chodzież Kamila Szejner spotkała się z dyrektorami i nauczycielami gminnych szkół podstawowych. Wyróżnieni pedagodzy otrzymali nagrody. Podobnie uroczyście było w murach Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie burmistrz Jacek Gursz wręczył nagrody swoim nauczycielom. 

O tym, że sytuacja pracowników oświaty przedstawia wiele do życzenia nie trzeba przypominać. Może stąd również świętowano niezbyt hucznie, by nie powiedzieć skromnie. A jednak chodziescy samorządowcy nie pierwszy raz stanęli na wysokości zadania. W czwartek rano 12 października do Urzędu Gminy Chodzież przybyli dyrektorzy szkół - Elżbieta Grzelaczyk (SP Strzelce), Ewa Rozmarynowska-Żądło (SP Zacharzyn), Joanna Maćkowiak (SP Oleśnica) i Piotr Jankowski (ZSP Stróżewo) oraz nauczycielki - Alicja Wachowiak i Dorota Pływaczyk. Celem spotkania było m.in. uroczyste wręczenie nagród Wójta Gminy Chodzież za osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze w 2023 r. 

      W obecności zastępczyni Ewy Kubiś i przewodniczącej rady Ewy Śliwińskiej gości powitała wójt gminy Kamila Szejner, która nie szczędziła pochwał i słów aprobaty dla szefów gminnych jednostek oświaty za nadzór nad tym ważnym odcinkiem działalności gminy. W podobnym tonie wypowiedziały się pozostałe przedstawicielki samorządu. Ukoronowaniem spotkania było wręczenie pedagogom (dyrektorom szkół oraz dwójce nauczycieli), tradycyjnych Nagród Wójta. W imieniu nagrodzonych za wyróżnienie podziękował dyr. SP w Stróżewie Piotr Jankowski. Całość, która upłynęła w niezwykle ciepłej i sympatycznej atmosferze zakończył wspólny poczęstunek przy kawie i słodkościach.

      Dzień Edukacji Narodowej był także okazją do wręczenia Nagród Burmistrza dla wyróżnionych nauczycieli z terenu Miasta. Kameralna uroczystość miała miejsce w murach USC. W tym roku zdaniem włodarza na takie wyróżnienie zasłużyli i nagrody otrzymali: Justyna Bednarczyk - Miejskie Przedszkole nr 5, Beata Glinkowska i Krzysztof Szewczyk z SP nr 1 w Chodzieży oraz Dorota Janowiak i Joanna Rewolińska ze Szkoły Podstawowej nr. im Powstańców Wlkp. w Chodzieży. 

Pik

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama