Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Centrum Przesiadkowe gotowe

W ciągu kilka tygodni zacznie działać Centrum Przesiadkowe przy ul. Zygmunta Starego w Pile. Jego celem jest zintegrowanie różnych form transportu - miejskiego, przewoźników podmiejskich, krajowych i międzynarodowych. W okolicy znajdują się także wiata rowerowa i dworzec PKP, co daje dodatkowe możliwości przesiadania się i wyboru spośród różnych środków transportu.
Centrum Przesiadkowe gotowe

      Koszt inwestycji to ponad 4,5 mln zł, w tym ponad 1,6 mln to dofinansowanie zewnętrzne. - Jeszcze trwają prace związane z przygotowaniem do użytkowania. To jest miejsce, które skumuluje cały ruch z zewnątrz i ten wewnętrzny, miejski w jednej lokalizacji. To oznacza, że ci którzy przyjadą pociągiem czy autobusem będą mieć bardzo blisko do przystanku komunikacji miejskiej, czy żeby zostawić rowery, bo wszystko jest tutaj obok siebie zlokalizowane - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

      Na terenie Centrum Przesiadkowego znajdują się miejsca postojowe z wiatami dla 10 autobusów i 25 miejsc parkingowych, w tym miejsce dla niepełnosprawnych. Dodatkowo wybudowana została zatoka autobusowa dla MZK, która docelowo zastąpi aktualnie działający przystanek przy dworcu.

      - Wszystkie bariery architektoniczne zostały zlikwidowane, nie ma schodów, dodatkowo we wszystkich miejscach wykonana jest kostka naprowadzająca dla osób niedowidzących. Każda wiata, która posiada tablicę informacji pasażerskiej, wyposażona jest w sygnał dźwiękowy, który odczytuje rozkład jazdy. Na parkingu są dwa miejsca dla inwalidów - tłumaczy Bartosz Nawrocki z firmy Infradrog, wykonawcy robót.

      - Będzie możliwość krótkiego postoju, żeby wypakować walizki, odprowadzić kogoś na dworzec, ale tak żeby była rotacja. To zostanie odpowiednio oznaczone i będzie pilnowane - dodaje Piotr Głowski.

      Inwestycja została zrealizowana dzięki środkom z WRPO na lata 2014-2020. Warto dodać, że w ramach tego projektu wybudowanych zostało także 6 ścieżek rowerowych z oświetleniem, 11 zatok autobusowych, zamontowano dodatkowe 9 tablic SDIP, oświetlono 19 ulic, przebudowano ul. Wawelską, rozbudowano zintegrowany system zarządzania i centrum miasta – ul. Zygmunta Starego, 14 Lutego oraz 11 Listopada wraz ze skrzyżowaniem ulic Zygmunta Starego, Towarowej i Okrzei.

(red)

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama