Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Gratulacje dla dyrektorów szkół

W przeddzień 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej w gościnnych progach Nadnoteckiego Centrum Kultury w Wieleniu odbyło się spotkanie władz samorządowych Gminy Wieleń z nagrodzonymi dyrektorami placówek oświatowych.
Gratulacje dla dyrektorów szkół

14 października 1773 r. powołano do życia pierwszą w Europie instytucję o charakterze dzisiejszego ministerstwa oświaty. Sejm Rzeczpospolitej po pierwszym rozbiorze postanowił podjąć wysiłek ratowania kraju poprzez reformy. Jedną z najważniejszych była reforma systemu kształcenia. Do dnia dzisiejszego uważa się Komisję Edukacji Narodowej za jedno z największych osiągnięć polskiej doby oświecenia, a zapoczątkowane wtedy zmiany zmieniły oblicze nauczania i wychowania. Ustawa z kwietnia 1972 r., zwana Kartą praw i obowiązków nauczyciela, wprowadziła w Polsce Dzień Nauczyciela, obchodzony właśnie 14 października, w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej. Dziesięć lat później, w 1982 r. Kartę praw i obowiązków nauczyciela zastąpiła istniejąca do dzisiaj Karta Nauczyciela, zmieniając nazwę święta na Dzień Edukacji Narodowej i wprowadzając przepis, że dzień ten "uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty".

W przeddzień 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej w gościnnych progach Nadnoteckiego Centrum Kultury w Wieleniu odbyło się spotkanie władz samorządowych Gminy Wieleń z nagrodzonymi dyrektorami placówek oświatowych. Zastępca Burmistrza Wielenia Jan Graczyk w obecności Przemysława Grześkowiaka dyrektora Samorządowej Administracji Oświatowej w Wieleniu wręczył okolicznościowe listy gratulacyjne: Monice Graś - dyrektor Gminnego Przedszkola w Wieleniu; Iwonie Błachni - dyrektor Szkoły Podstawowej w Dzierżążnie Wielkim; Elwirze Mące - dyrektor SP w Gulczu; Joannie Ignaszak - dyrektor SP w Miałach; Romanowi Frąckowiakowi - dyrektorowi SP w Rosku; Dominice Janeckiej - wicedyrektor SP w Rosku; Eugeniuszowi Formie - dyrektorowi SP Nr 1 w Wieleniu; Magdalenie Ryżek - wicedyrektor SP Nr 1 w Wieleniu; Jerzemu Kośmidrowi  - dyrektorowi SP Nr 2 w Wieleniu; Karolowi Nowakowskiemu - dyrektorowi Zespołu Szkół w Wieleniu.

(pg)

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama