Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Chodzież podbija Państwo Środka!

Wprawdzie nie zwiedzili tego nafaszerowanego geograficznymi kontrastami, z wielką stolicą i jej kultowym Placu Tiananmen, najbardziej zaludnionego kraju świata, ale ten wyjazd do Chin zapamiętają na całe życie!
Chodzież podbija Państwo Środka!

To oni są tak naprawdę wizytówką popularnego MIASTA Porcelany, czyt. Chodzieży. Wielu na początku zastanawia się co ma Chodzież wspólnego z Chinami!

Pływacy klubu Delfinek, działającego i odnoszącego systematyczne sukcesy od końca 2009 roku z oddającym swe całe serducho prezesem Bartoszem Smarujem, nie wybrali się do Państwa Środka w celach turystycznych, bowiem jak wiemy raz, dzieli nas wielka odległość na takie eskapady, a dwa panują tam inne obyczaje, niż w pozostałych częściach świata, a więc wg dobrych źródeł, kontakt z tamtejszą kulturą może okazać się nawet szokiem dla turysty np. z Europy.

Ale taka wyprawa nie wyklucza aspektu sportowego. I stało się. Nietuzinkowi wychowankowie chodzieskiego Delfina wybrali się na pływacki podbój Chin. Niewiarygodne, a jednak prawdziwe. 

Nie było jednak też szans obejrzeć Zakazanego Miasta czy słynnego MURU Chińskiego, ale ten wyjazd na dzisiaj do najbardziej znanych i rozpoznawalnych miejsc odszedł najprawdopodobniej w zapomnienie.

Reprezentanci Delfinka oraz ich prezeso-trener skupili się na mieście Jiangle, w którym Chiński Związek Sportów Podwodnych, Motorowodnych i Narciarstwa Wodnego, zorganizował Złoty Finał w Pływaniu w Płetwach!

Chodzieżanie spisali się tam - po bardzo długiej podróży – wręcz rewelacyjnie. 5 osobowa grupa plus trener Bartosz, przywiozła do Chodzieży, uwaga: 12 medali Finału Pucharu Świata - z czego cztery złote, sześć srebrnych i dwa brązowe. 

- Podkreślmy więc: zdobyczami medalowymi pochwalić się mogą - wylicza trener:

Antonina Dudek złoty na 50 m BF i srebrny medal na 100 m BF w kategorii kobiet, a także Aleksandra Chmielewska złote na 100, 200 i 400 m BF oraz medal srebrny na 50 m BF w kat. Juniorek.

- Ponadto podkreśla Bartosz Smaruj: 

Krzysztofa Dudek, srebrne medale 100, 200 i 400 m BF oraz brązowy na 50 m BF, 

Kamil Pietras srebrny na 800 m SF i brązowy na 400 m SF. Ba, na wysokim czwartym miejscu na 200 i 400 m BF przypłynął Radosław Grabowski a na 50 i 100 m BF zajął miejsca siódme.

A nasza sztafeta mikstowa na 4x100m BF, płynącej w składzie: Radosław Grabowski, Aleksandra Chmielewska, Kamil Pietras i Antonina Dudek zajęła czwarte miejsce przegrywając walkę o medal brązowy o zaledwie 0,05 s.

W tym roku, po trzech liczących się rundach, Delfinek Chodzież sklasyfikowany został na trzecim miejscu na świecie! 

- Niestety nie byliśmy w stanie obronić tytułu sprzed roku, ponieważ klub z Kolumbii zaliczył dwa bardzo dobre starty właśnie w Kolumbii i w Stanach Zjednoczonych, a nasze ograniczone środki w tym roku pozwoliły tylko na dwa starty najbliżej Polski

Warto dodać, iż dzięki pozyskanym środkom od sponsorów Fundacji Delfinek oraz częściowo z dotacji Urzędu Gminy i Urzędu Miasta mogliśmy wziąć udział w bardzo dobrze i z dużym rozmachem zorganizowanym finale w Chinach za co serdecznie dziękujemy zaprzyjaźnionym firmom – mówi nam prezes Smaruj.

Jenox Akumulatory,

KEPKA Group,

Kopalnie Kruszyw Wiśniewscy,

Komfort Budzyń,

Centrum Miel-Pol,

Salony Okien i Drzwi PATER,

Sommerzbi z Poznania,

Bank Spółdzielczy w Chodzieży,

Finswimming.pl


 

Dziękujemy także Pani Danucie Sałek z Ceglanej Komnaty za regenerację dla zawodników.

I Jeszcze jedno. Bardzo miłym akcentem dla nas zakończył się tegoroczny Finał Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach, ponieważ drugi rok z rzędu najlepszą zawodniczką Światowej Federacji Podwodnej – CMAS została Antonina Dudek, tym razem już w kategorii seniorek. 

- Dziękujemy także Pani Dyrektor I LO im. Św. Barbary Reginie Nalepie, za okazywane wsparcie naszym zawodnikom, będącym jednocześnie uczniami I Liceum, którzy za zeszłoroczny rok szkolny otrzymali Stypendia Ministra Edukacji jako jedni z 19 osób w Wielkopolsce, a jedyni z naszej Chodzieży – dumny wydaje się być Smaruj.

Po zakończonych zawodach była okazja zobaczyć i wejść na jedno z najpiękniejszych miejsc w Chinach, Górę Wuyi.

-Tam, wraz z pięknymi widokami mieliśmy styczność z jakże odmienną kulturą i religią Chin. Po zejściu z której opłynęliśmy ją na bambusowych tratwach i bardzo dobrych nastrojach ponad 30 godzin wracaliśmy do Chodzieży – zadowolony jest B. Smaruj.

Gratuluję!

Mariusz Markowski


 


 


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama