Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Jest nas coraz mniej

Przez 10 miesięcy ubyło pół tysiąca mieszkańców Trzcianki. Podobnie jest w innych miejscowościach regionu i kraju. Kryzys demograficzny sprawia, że jest nas coraz mniej.
Jest nas coraz mniej

 W ratuszu spotkali się trzcianeccy rajcy, aby pochylić się nad przygotowanymi przez burmistrza Trzcianki projektami uchwał.

      Tematem przewodnim rozpoczynającym obrady był aktualny stan demograficzny w gminie Trzcianka i prognozy na przyszłość. Z przedstawionych przez burmistrza informacji wynika, że ubywa mieszkańców gminy Trzcinka. Jeszcze w grudniu 2022 roku było 23.070 osób, a już na dzień 24 października tylko 22.518 osób, z czego 11.603 to kobiety i 10.915 mężczyźni. W 2023 roku urodziło się 128 dzieci i odnotowano 210 zgonów.

      Następnie dokonano zmian w uchwale budżetowej na rok 2023 i analogicznie w Wieloletniej Prognozie Finansowej. W kolejnym punkcie radni zajęli się wzrostem podatku od nieruchomości pobieranego na terenie gminy Trzcianka. Zaproponowany przez burmistrza 15% wzrost został po ożywionej dyskusji odrzucony, a zatem uchwała w tej sprawie nie została podjęta.

      W porządku obrad pojawiły się również projekty uchwał w sprawie ustanowienia służebności gruntowej przejścia i przejazdu przez nieruchomość stanowiącą własność gminy, odstąpienia od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy oraz określenia formy, wysokości i trybu przyznawania pomocy dla repatriantów. W wyniku dyskusji radni wybrali także nazwę nowej ulicy przy przejeździe kolejowym w kierunku PSZOK, nadając jej nazwę ulicy Środowiskowej. Na zakończenie przedstawiono analizę oświadczeń majątkowych, pism adresowanych do Rady oraz informacje Burmistrza z działalności w okresie między sesjami.

(red)

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama