Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Ależ to wyróżnienie! Pani Dyrektor Karolina Kubilus w siódmym niebie…

Celem konkursu było wyróżnienie szkół oferujących wszystkim uczniom ciekawe programy wychowania fizycznego i sportu, odnoszące się do wszelkich form aktywności fizycznej realizowanych przez wszystkich uczniów w szkole, a nie tylko sportu.
Ależ to wyróżnienie! Pani Dyrektor Karolina Kubilus w siódmym niebie…

Uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Szkoła promująca aktywny styl życia” ogłoszonym przez Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”, pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, decydenci SP małej SP w Łomnicy/Trzcianki zapamiętają na dłużej!

- Konkurs miał zasięg wojewódzki i odbywał się na terenie 7 województw w trzech kategoriach: „Szkoła podstawowa promująca aktywny styl życia”, „Szkoła ponadpodstawowa promująca aktywny styl życia” i „Mała szkoła podstawowa promująca aktywny styl życia”. Celem konkursu było wyróżnienie szkół oferujących wszystkim uczniom ciekawe programy wychowania fizycznego i sportu, odnoszące się do wszelkich form aktywności fizycznej realizowanych przez wszystkich uczniów w szkole, a nie tylko sportu – wyjaśnia nam Anna Frąckowiak, wuefistka szkoły w Łomnicy.

W kategorii małe szkoły podstawowe na trzecim miejscu podium uplasowała się właśnie Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Łomnicy.

- Ocenie podlegały działania szkół w 12 obszarach, w których wyszczególniono działania oceniane szczególnie. Były to m.in. takie obszary, jak: udział w międzyszkolnym współzawodnictwie sportowym, organizacja sportowych imprez okolicznościowych, udział szkoły w programach promujących sport dzieci i młodzieży, promocja wychowania fizycznego w szkole, obiekty sportowe i sprzęt sportowy w szkole, udział rodziców w imprezach i aktywnościach sportowych szkoły – podkreśla Pani Dyrektor Szkoły Karolina Kubilus.

Należało spełnić minimum 50% obowiązkowych kryteriów. Wszystkie zrealizowane działania były punktowane i musiały być udokumentowane zdjęciami bądź innymi formami wizualnymi. Jury konkursu doceniło nie tylko nowy obiekt sportowym, jakim jest oddana w tym roku do użytku namiotowa hala sportowa, ale całokształt sportowych działań podejmowanych przez szkołę.

Jak wiemy Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łomnicy, niemal od początku swego istnienia i braku aż do tego roku odpowiedniej infrastruktury, stawiała na sport i promowała aktywny styl życia. Dowodem są zgromadzone puchary i dyplomy. Dobrą passę zapoczątkował Pan Czesław Górecki już w latach siedemdziesiątych, kiedy to szkoła nie miała sobie równych w gminie i powiecie w tenisie stołowym. Nie brakowało również sukcesów wojewódzkich, a nawet ogólnopolskich.

Autorką sukcesów sportowych od roku 1992 jest pani Anna Frąckowiak.

- Warto zaznaczyć, iż to właśnie dzięki jej zaangażowaniu szkoła od lat uczestniczy niemal we wszystkich zawodach sportowych organizowanych na terenie gminy Trzcianka, organizuje imprezy sportowe dla uczniów i rodziców, a co najważniejsze – potrafi zmotywować uczniów do aktywności fizycznej zarówno w szkole, jak i poza nią. Sama również uprawia sport, dając dobry przykład sportowej aktywności na co dzień. – komplementuje Anię Pani Dyrektor Kubilus.

I dodaje:

Dla chcącego nic trudnego!

Ta nagroda to wielka zasługa Ani Frąckowiak. To wuefistka z prawdziwego zdarzenia!

Nie zraża się trudnościami. Niestety, na wszystkie zawody gminne, nie mówiąc o powiatowych, musimy dojechać! Środki finansowe na ten cel są niewystarczające (a kiedyś nie było ich wcale!).

Są dwa wyjścia - nie jechać, albo szukać innego rozwiązania! Nasi jeżdżą na zdecydowaną większość zawodów!

Ania potrafi zmobilizować rodziców do pomocy! Wiele razy tak się zdarzało, że rodzice pomagali w przewiezieniu dzieci na zawody! Często zostawali i kibicowali!

U nas nie ma i nie było problemów ze zwolnieniami z WF (chyba że pojedyncze ze względów zdrowotnych), a wf to ulubiony przedmiot większości uczniów!

Ania motywuje tez grono pedagogiczne do aktywności fizycznej! Jeździmy rowerami, chodzimy z kijkami! Uczniowie też biorą z niej przykład!

Z drugiej strony:

- Ta nagroda, dla mnie, to podsumowanie nie tylko ubiegłego roku szkolnego, ale wielu lat pracy w szkole w Łomnicy – komentuje nam Pani Ania. - Od zawsze lekcje wf odbywały się w trudnych warunkach. Brak sali gimnastycznej, boisk czy bieżni spowodowało, że jeździliśmy na zawody po to, by uczniowie mogli choć przez chwilę poczuć jako pełnoprawni uczestnicy „szkolnego życia sportowego”: grając na prawdziwym boisku, w pełnym składzie i z prawdziwym rywalem. Jak udało się nam zająć miejsce na pudle, wszyscy się cieszyliśmy (a zdarzało się i zdarza co jakiś czas), jak nie to i tak było fajnie- każdy wyjazd to mała wycieczka, możliwość nawiązania nowych znajomości. Każda inna sportowa inicjatywa pozwalała nam na pokazanie, że uczniowie na wsi wcale nie są gorsi, jest ich zazwyczaj mniej i trudniej zorganizować duże sportowe wydarzenie. Cieszymy się bardzo z docenienia naszej szkoły, a przy okazji odbierania nagrody mogliśmy spędzić czas aktywnie. W drodze powrotnej uczniowie ćwiczyli, tym razem inaczej, skacząc w parku trampolin w Poznaniu. – dodaje wuefistka z Łomnicy!

Uroczystość oficjalnego ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbyła się w obecności władz Szkolnego Związku Sportowego oraz władz Kalisza, gospodarzem spotkania była bowiem Szkoła Podstawowa nr 8 w Kaliszu, laureat tegorocznej edycji konkursu w kategorii szkół podstawowych. Na imprezę zaproszono delegacje z nagrodzonych szkół (nauczycieli WF, dyrekcję oraz uczniów, którzy szczególnie wyróżnili się w sporcie szkolnym). Szkoła w Łomnicy za swą sportową aktywność otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł, z przeznaczeniem na sprzęt sportowy i organizację sportowego eventu dla uczniów.

W czerwcu tego roku ku radości uczniów i wuefistki w Łomnicy oddano do użytku długo wyczekiwaną piękną namiotową halę sportową, co zdecydowanie poprawiło warunki uprawiania sportu.

Skądinąd wiemy, iż Szkoła zapowiedziała, że nie spocznie na laurach! I tak trzymać!

Mariusz Markowski

PS. Szkoła w Łomnicy za swą sportową aktywność otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł, z przeznaczeniem na sprzęt sportowy i organizację sportowego eventu dla uczniów.

Nasze gratulacje.



 



 



 



 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama