Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Święto pracowników socjalnych

Władze Powiatu Pilskiego podziękowały pracownikom socjalnym za oddaną pracę
Święto pracowników socjalnych

      21 listopada w centrum powiatowym Iskra w Pile uroczyście obchodzono Powiatowy Dzień Pracownika Socjalnego. Było to święto wszystkich pracowników pomocy społecznej, którzy na co dzień profesjonalnie zajmują się pomaganiem osobom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych. Dbają o nich i robią wszystko, aby poprawić im jakość życia.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele Domów Pomocy Społecznej prowadzonych przez Powiat Pilski, Warsztatów Terapii Zajęciowej, placówek opiekuńczych i wielu innych instytucji, które zajmują się pomocą społeczną. Gratulacje oraz podziękowania złożyli im przedstawiciele władz Powiatu Pilskiego Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski oraz Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile. - Dziękujemy Wam za wspaniałą i oddaną pracę socjalną, opiekuńczą, rehabilitacyjną, za ogromne serce i poświęcenie dla swoich podopiecznych. Wasza praca dla drugiego człowieka czyni świat lepszym – mówił starosta Eligiusz Komarowski.

 

Na uroczystości obecna była także Anna Skupień dyrektor PFRON oddziału w Poznaniu, której podziękowano za wsparcie programów realizowanych przez jednostki pomocy społecznej dla ich  podopiecznych.

Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile realizuje zadania pomocy społecznej dla osób potrzebujących wsparcia, również z różnymi niepełnosprawnościami, poprzez wiele instytucji, których pracę koordynuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pile.

Prowadzi 5 Domów Pomocy Społecznej: w Dębnie dla mężczyzn niesprawnych intelektualnie – 120 miejsc; w Chlebnie – dla kobiet niepełnosprawnych intelektualnie - 80 miejsc; w Falmierowie - dla kobiet niepełnosprawnych intelektualnie – 80 miejsc; w Pile - dla osób przewlekle somatycznie chorych – 70 miejsc; w Rzadkowie - dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie – 66 miejsc. Są to placówki całodobowej opieki. Mieszka w nich obecnie 450 osób.

Poza tym wspiera działalność 6 Warsztatów Terapii Zajęciowej (placówek dziennego pobytu dla osób niepełnosprawnych, które ukończyły 16 rok życia): w Leżenicy, Ujściu, Liszkowie, Morzewie, dwóch WTZ w Pile.

Prowadzi także Środowiskowy Dom Samopomocy w Pile, dwie Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze – w Pile i w Osieku nad Notecią. W ramach zadań z zakresu pomocy społecznej funkcjonuje jeszcze Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Pile. W placówkach tych pracuje 465 osób, a ze wsparcia jednostek dziennej i całodobowej pomocy korzysta 697 osób.

bek


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama