Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Seniorki z Piły nie dały się oszukać przestępcom!

Z trzema mieszkankami Piły skontaktowali się oszuści, próbujący wyłudzić pieniądze metodą „na policjanta”. Jednak ostrożne i rozsądne seniorki nie uwierzyły w przedstawione historie i nie pozwoliły pozbawić się oszczędności. Jak oświadczyły dzielne panie, ostatnio w kościele usłyszały apel Komendanta Powiatowego Policji w Pile mł. insp. Sebastiana Cichockiego, aby być czujnym, gdyż grasują oszuści. Kobiety mogły stracić nawet 150 tys. zł.
Seniorki z Piły nie dały się oszukać przestępcom!

31 lipca br. do trzech seniorek w wieku od 82 do 84 lat, mieszkanek Piły zadzwonili oszuści, którzy podając się za policjanta, próbowali wyłudzić pieniądze.

- Fałszywi funkcjonariusze opowiadali historyjkę o wypadku drogowym, który rzekomo spowodowali krewni i prosili o pożyczkę na pokrycie powstałych szkód. Na szczęście świadome zagrożenia mieszkanki Piły nie dały się oszukać. Poinformowały, że nie dysponują taką gotówką, a poza tym mają świadomość, że rozmawiają z oszustami, po czym przerwały połączenie, a o zaistniałej sytuacji powiadomiły policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Kobiety mogły stracić łącznie nawet 150 tys. złotych – informuje podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy KPP w Pile.

Jak oświadczyły mieszkanki Piły, w pewnym momencie rozmowy zorientowały się, że mają do czynienia prawdopodobnie z oszustami. Kobiety poinformowały policjantów, że 23 lipca br., gdy były w kościele usłyszały historię starszej kobiety z Piły, która straciła 30 tys. złotych i apel Komendanta Powiatowego Policji w Pile., aby być wyjątkowo ostrożnym, aby zachować czujność oraz rozwagę, gdyż oszuści nie mają litości i dzwonią do starszych osób. Poza tym w ostatnim czasie kobiety oglądały  w lokalnych mediach reportaż o oszustach i sposobach ich działania.

- Te trzy przypadki, gdzie potencjalne ofiary nie dały się oszukać, to efekt m.in. działalności profilaktycznej pilskiej Policji. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile prowadzą z seniorami różnego rodzaju akcje, spotkania na Uniwersytecie Trzeciego Wieku oraz warsztaty profilaktyczne, które ku naszemu zadowoleniu przynoszą zamierzony cel. Ale to także prowadzona kampania informacyjna, w ramach której, w ostatnim czasie pojawił się w mediach społecznościowych apel Szefa pilskiej Policji do młodych ludzi, aby rozmawiać ze starszymi członkami rodziny o oszustwach na szkodę osób starszych. Apel był również przekazany w lokalnych telewizjach, gazetach, portalach oraz wszystkich kościołach na terenie miasta – dodaje podkom. Żaneta Kowalska.

 

PRZYPOMINAMY:

Oszuści, wykorzystując społeczne zaufanie do Policji, podają się za funkcjonariuszy Policji, CBŚ i w ten sposób wyłudzają pieniądze od osób starszych. Ostrzegamy: każdy kto dzwoni, podaje się za policjanta i prosi o przekazanie lub przelanie na konto pieniędzy TO OSZUST! Z tą informacją, na wszelkie możliwe sposoby, funkcjonariusze starają się dotrzeć do starszych osób.

- Wystarczy, że każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka swojej rodziny i ostrzeże ją przed sposobem działania oszustów. Niech każdy senior powie o tym swojej sąsiadce lub sąsiadowi. W ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu. Wiedząc jak działają przestępcy seniorzy nie dadzą się oszukać! - apeluje mł. insp. Sebastian Cichocki – Komendant Powiatowy Policji w Pile.

1 sierpnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile odwiedzili seniorki i pogratulowali profesjonalnego zachowania. Panie od policjantów otrzymały bukiety kwiatów z życzeniami zdrowia i pogody ducha. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy naszym Seniorkom! Cieszymy się, że zachowały spokój, czujność oraz zdrowy rozsądek. BRAWO!!!

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kazia 02.08.2017 22:21
Brawo !!!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: HefajstosTreść komentarza: Dobrym może być miejsce spoczynku Rycha we wsi zabitej kołkami i dechami i pałą ormowską domniemanego, niedookreślonego tatusia.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 11:26Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklamadotacje rpo
Reklama